Otakar Blahut: Jádro mě vždycky lákalo

Pracoval jsem v různých divizích

Otakar Blahut

Vystudoval jsem konstrukci jaderných zařízení na Západočeské univerzitě v Plzni a jádro mě lákalo, stejně tak jako pozice obchodníka/projekt manažera, které byly tehdy spojené. Ve ŠKODA JS jsem od září 1995. Nastoupil jsem nejprve jako obchodník/koordinátor projektu kvalifikace a výroby komponentů jaderného paliva VVANTAGE 6 pro jadernou elektrárnu Temelín, pro našeho zákazníka Westinghouse. V roce 2001 jsem se stal manažerem zakázek. Přes vedoucího odboru manažerů zakázek jsem se vypracoval až na ředitele divize Jaderné zařízení. A dnes jsem zpátky na Obchodu.

Baví mě různorodé projekty
a každodenní výzvy

ŠKODA JS je rozhodně unikátní svou činností, a to nejen v kontextu Plzeňského kraje, ale celé České republiky. Naši lidé jsou skuteční odborníci v oboru a pracujeme se špičkovou technologií. Velmi mě baví různorodost realizovaných zakázek, které mají charakter projektů. To od nás vyžaduje schopnosti, které se jinde těžko uplatňují.

Jaderné projekty, na kterých pracujeme, jsou opravdu specifické. Je pro nás důležité, aby naše služby měly pro zákazníka jednoznačný přínos. Za Obchod musím říct, že náš tým je plný výrazných osobností. Máme tah na branku a to, co děláme, promýšlíme vždy na několik kroků dopředu.

Otakar Blahut

„Ve ŠKODA JS pracuji už 24 let. I tak stále vyhledávám příležitosti se vzdělávat a zdokonalovat.“

Vážím si dobré atmosféry ve firmě

Vážím si toho, že firemní kultura je u nás na vysoké úrovni. Pracujeme ve velkém kolektivu, kde se všichni máme pořád co učit. Pokaždé se najde někdo, kdo poradí nebo zná odpověď. Já osobně jsem vždycky byl spíš týmový hráč a ve ŠKODA JS jsem se v týmové práci dost zdokonalil.

Zamlouvá se mi i přístup vedení, které svým zaměstnancům vychází vstříc. Občas se stane, že nastoupí nový člověk a zjistí, že mu daná práce nevyhovuje. V takovou chvíli mu společnost pomůže přestoupit na pozici, která mu bude vyhovovat lépe.