Jana Hofmannová: Vždy jsem chtěla pracovat v některé z velkých firem v Plzni

Práce v reportingu není tak rutinní, jak by se mohlo na první pohled zdát

Jana Pokorná

Do ŠKODA JS jsem nastoupila vlastně až na druhý pokus před čtyřmi roky. Napoprvé mi to bohužel nevyšlo, nicméně firma mě po nějaké době sama kontaktovala s tím, že se uvolnilo místo a zda mám stále zájem. Nabídku jsem ráda přijala a od té doby pracuji na pozici ekonoma v úseku Business Controlling (BC).

Na základě dosažených výsledků společnosti tvořím reporty. Základní reporting dělám měsíčně. Kvartálně se pak také dělají detailnější výkazy a různé přehledy, které jsou vyžadovány vlastníkem. Může se zdát, že se jedná o velmi rutinní práci, ale vždy tomu tak není. Od vlastníka často přicházejí nové požadavky na reporting, mění se a přicházejí nové mezinárodní účetní standardy, které je třeba v rámci reportingu respektovat a reporty dle nových požadavků připravovat. S tím souvisí i potřeba neustále se vzdělávat, ročně absolvuji několik školení a zlepšuji se i v cizích jazycích.

Stabilní firma se spoustou zaměstnaneckých benefitů

Práce ve ŠKODA JS mi přináší zaměstnání ve velké stabilní firmě, kde mohu využívat spousty zaměstnaneckých benefitů. Firma se snaží zaměstnance stmelovat, aby se lépe poznali i mimo pracovní prostředí, stará se o ně. Mně se třeba líbí i to, že pracuji v krásném lesním prostředí na Bolevci a ne někde v centru. Po práci mám čas pro sebe a mohu si jít zasportovat nebo se věnovat přátelům.

ŠKODA JS je unikátní svými projekty na celosvětové úrovni i zaměřením jako takovým, protože v ČR není příliš mnoho firem, které by měly v tomto oboru zastoupení. Je inovativní nejen v oblasti výroby, ale i v oblasti personalistiky a marketingu.

Jana Pokorná

„Na oddělení Business Controllingu nás není příliš mnoho. Každý má nějakou svou náplň práce. Dohromady se ale doplňujeme, komunikujeme, řešíme, vysvětlujeme a snažíme si vycházet vstříc, pomáhat si.“

Týmový duch a přátelská atmosféra

Osobně samozřejmě nejvíc spolupracuji s kolegy přímo z BC. Atmosféra v našem týmu je výborná, kolegové i šéfové jsou skvělí. Všichni jsou velmi ochotní. Navíc jsme s některými i přátelé. Občas si společně zasportujeme, vyjedeme na nějaký výlet nebo vyrazíme na nákupy.

Na oddělení BC nás není příliš mnoho. Každý má nějakou svou náplň práce. Dohromady se ale doplňujeme, komunikujeme, řešíme, vysvětlujeme a snažíme si vycházet vstříc, pomáhat si.

Konkrétně pro mě a mou kolegyni, se kterou sdílím kancelář, je důležité plnit požadavky vlastníka, dodržovat termíny, správně reportovat. A je skvělé, pokud vedle sebe máte člověka, který vás stoprocentně zastoupí, a navíc spolu dobře vycházíte.